Czym są multitablice?

Multitablice to nic innego jak tablice multimedialne. Multitablice posiadają duże rozmiary a ich przeznaczeniem jest wyświetlanie obrazu z komputera za pomocą projektora. Można by pomyśleć, że są to po prostu tła, jednak jest coś, co zasadniczo różni tło od multitablic. Otóż multitablice pozwalają użytkownikowi na przesuwanie i uaktywnianie różnych okien na tablicy, bez potrzeby klikania myszą.


Multitablice pozwalają na rysowanie w różnych…

tablice interaktywne

Foto: abcprezentacji.pl

Multitablice pozwalają na rysowanie w różnych kolorach palcami, które stają się wirtualnymi flamastrami, przy czym możliwe jest zapisanie takich plików tak samo jak to zwykle odbywa się za pomocą komputera. Multitablice stworzono głównie z myślą o zastosowaniu ich w szkołach i na różnego typu szkoleniach. Jest to narzędzie bardzo pomocne, ponieważ dla uczniów, lekcje stają się dużo ciekawsze, a przez to znacznie więcej zapamiętują. Wykorzystanie multimediów pozwala nauczycielowi na przekazanie materiału w znacznie bardziej przystępny sposób, niż używając do tego jedynie szarej tablicy i kredy.

Z punktu widzenia szkoły, jest to rozwiązanie…

Z punktu widzenia szkoły, jest to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ materiały wykorzystywane na lekcjach można zachować i użyć ponownie, a także je zmodyfikować lub poszerzyć w razie potrzeby.